Úvod > Ze života školy > Knihobraní 2024

18.3.2024
22.3.2024

Knihobraní 2024

V předposledním březnovém týdnu se u nás ve škole uskutečnil třetí ročník celoškolní akce - Knihobraní. Týden od 18. března do 22. března byl celý věnovaný knihám, čtení a čtenářské gramotnosti. Ve škole vzniklo několik knižních koutků s pohodlnými relaxačními pytli a knihovničkami naplněnými atraktivními knížkami pro malé i větší děti. Chodby zdobily krásné výtvarné práce žáků naší školy – tentokrát v duchu knihy Ptačí sněm od Petra Síse. Děti se mohly potkat se spisovatelkou Renátou Fučíkovou, spisovatelem Stanislavem Beranem a výtvarnicí Evou Volfovou. Také jim četli jejich učitelé.
Krásným vyvrcholením akce se staly čtenářské hodiny, které si připravili třídní učitelé druhého stupně se svými žáky pro děti z prvního stupně. Dokonce se na motivy knihy hrálo i divadlo.
Během týdne Knihobraní děti četly, pracovaly s texty i audioknihami. Některé třídy oslavily Den dětské knihy celorepublikovou akcí Noc/Den s Andersenem. Prvňáčci dokonce navštívili knihařství a viděli na vlastní oči, jak taková kniha vzniká.
Celý týden byl doslova prošpikovaný čtenářskými aktivitami, a tak věříme, že mnoho dětí inspiroval ke čtení, což bylo naším hlavním cílem. Už teď se těšíme na příští ročník.

Link na video

Monika Landkammerová